Горна Оряховица Ясно 17°C
четвъртък, 04 юни 2026
Велико Търново Други

Разговор за приключението да си първокласник организират в Частно начално училище „АзБуки“

  18.04.2026 11:50  
Разговор за приключението да си първокласник организират в Частно начално училище „АзБуки“

Разговор на тема „Родител съм на първокласник!“ организира Частно начално училище „Азбуки“ в партньорство с дирекция „Образование“ в Община Велико Търново и детските градини „Слънчев дом“, „Райна княгиня“ и „иванка ботева“. Срещата е на 25 април, в събота, от 10,30 часа в сградата на училището в Беляковец.
Психолози, учители, директори на детски градини, родители, чиито деца вече са ученици, ще участват в срещата.
„Предстои записването в първи клас и всеки ден имаме срещи с родители, които идват, за да видят училището и да се запознаят с учителите. Всички тези родители имат куп въпроси и не е нужно сами да търсят отговорите, които ние, като педагози, вече имаме. Затова организираме срещата. Искаме да споделим опита си и така да помогнем на семейството да се подготви за това приключение, в което влиза не само детето, а и всички възрастни около него“, обяснява директорът на ЧНУ „АзБуки“ д-р Пролет Петрова. И допълва, че разговорите ще бъдат посветени на това как родителите да подготвят и подкрепят детето си без то да се чувства натоварено с излишни очаквания.
„Ще говорим за училището отвътре, за всичко от новата реалност, в която детето ще се озове на 15 септември. За нужния баланс между дисциплина и игра, между отговорности и забавления. За психологическата нагласа и на родителя, и на детето. Затова каним родителите, които имат първокласник, без значение в кое училище са решили да запишат детето си. Въпросите и притесненията са еднакви и ние ще се опитаме да отговорим на всички тях“, казва още д-р Петрова./ снимката е илюстративна - tedmebel


Последни новини

Анкета

Съгласни ли сте горнооряховската МБАЛ "Св. Иван Рилски" да бъде включена в плана за приватизация?


Резултати