На язовир „Йовковци“ се проведе традиционният риболовен турнир, който повече от десетилетие радва местните риболовци. Събитието се състоя в местността Керина ливада, като условията бяха свободни – без ограничения за хранилки и стръв, а всеки грам уловена риба носеше по една точка.
Времето беше изключително благоприятно, което допринесе за доброто настроение на участниците. Десет ентусиазирани състезатели се включиха в надпреварата, използвайки една въдица – на плувка или фидер.
След няколко часа ловене, победител в турнира стана Недялко Недялков, следван от Любомир Иванов на второ място и Иван Димитров – на трета позиция. Всички участници получиха грамоти и риболовни принадлежности, предоставени от организатора – Община Елена.
За онези, които не успяха да уловят нищо, бе запазено специално чувство за хумор – те получиха грамоти за „карък на състезанието“, защото доброто настроение е не по-малко важно от самия улов.
След приключване на турнира, в духа на отговорния риболов, уловената риба бе върната обратно във водоема.
Надпреварата се проведе под стриктното наблюдение на съдията Мариян Димитров – Марчо, който е добре познат риболовец, телевизионен водещ и природозащитник.
Събраните средства от такси и дарения възлизат на 190 лева. Те бяха дарени на клуба по риболов „Елена фишинг“ и ще бъдат използвани за зарибяване на язовир „Йовковци“ с бял амур и шаран.