Горна Оряховица Променлива облачност 5°C
вторник, 09 декември 2025
Горна Оряховица Общество

Две кампании за събиране на опасни отпадъци от бита организира Община Горна Оряховица

  18.11.2024 14:58  
Две кампании за събиране на опасни отпадъци от бита организира Община Горна Оряховица

Две кампании за събиране на опасни отпадъци подготвя Община Горна Оряховица тази седмица.

Първата акция ще е на 20-ти и 21 ноември (сряда и четвъртък). Тя е за събиране на опасни отпадъци от бита – бои, лакове, разтворители, лепила, лекарства, киселини, основи, луминесцентни тръби, тонери и др. Организира се със съдействието на фирма „ЕкоСейф“ ООД.

На 20 ноември мобилният пункт ще е разположен в квартал „Пролет“, на Обръщалото на автобус №3. На следващия ден, 21 ноември, пунктът ще се разположи в района на Покрития пазар. Гражданите могат да отнесат събраните отпадъци от 8,30 до 15.00 ч. в посочените дни.

Предадени на лицензирана организация, отпадъците се приемат от специалисти, разделят се в специални контейнери, според вида им и се транспортират, при всички мерки за безопасност до инсталация, в която се обезвреждат по строго контролирани и екологосъобразни процедури.

Втората кампания е за събиране на излязло от употреба електрическо и електронно оборудване. Тя ще се проведе на 23-ти ноември (събота), със съдействието на фирма „Трансинс Технорециклираща компания“ АД.

Пунктът ще бъде мобилен и отпадъците ще се вземат от домовете на гражданите.

За тази цел, желаещите да предадат старите си електроуреди, трябва предварително да заявят това в общинска администрация на тел. 0618/60501, вътр.115 или 117.

В деня на акцията отпадъците трябва да бъдат изнесени на улицата пред домовете на гражданите до 10.00 ч.

 


Последни новини

Анкета

Трябва ли да бъдат забранени телефоните в училище?


Резултати