Сряда, 26 Апр 2023

Велико Търново Спорт

„Етър“ направи 1:1 с „Черно море“ във Варна

25.01.2023 17:10

„Етър“ завърши 1:1 като гост на елитния „Черно море“ във Варна в четвъртата си контрола. „Виолетовите“ бяха без 6-7 титуляри и групата бе допълнена с юноши от школата. Домакините поведоха още в 10-ата минута след спорна дузпа срещу Велислав Василев, който сам после реализира от бялата точка – 1:0. В 27-ата минута Васил Панайотов потърси Исмаил Иса с прострелно центриране отдясно, но нападателят на варненци бе изпреварен от вратаря Славков, който улови. За етърци две-три хубави атаки по левия фланг завършиха с центрирания, но без завършващ удар. В 44-ата минута Фернандес със задна ножица стреля в напречната греда.

В 56-ата минута Живко Атанасов се озова на голова позиция, но стреля във вратаря. После етърци тръгнаха напред и първо опасен удар на Емануил Личев след пас на Валери Христов бе избит от вратаря Дюлгеров. В 67-ата минута Алехандро бе съборен в пеналта и последва дузпа и за „Етър“, която Мартин Тошев превърна в крайното 1:1. До края на мача в игра влязоха всички юноши от групата на етърци.

„Болярите“ са с две победи, едно реми и една загуба в контролите до момента, а до края на подготовката им предстоят проверки и със „Спартак“ (Пл), „Литекс“ и „Лудогорец-2“.

"Етър": Християн Славков, Крум Стоянов, Мариян Иванов, Георги Александров, Валери Христов, Христо Митев, Георги Ангелов, Емануил Личев, Алехандро, Николай Янков, Мартин Тошев (Ангел Мартинов, Иван Дерменджиев, Атанас Атанасов, Кристиян Кънчев, Росен Върбишки, Кольо Станев, Денис Мартинов, Здравко Илиев, Марио Балъков, Димитър Колев, Павел Иванов, Георги Иванов).