Сряда, 21 Дек 2022

Свищов Спорт

Марио Маринов стана пети на Европейското по самбо

21.09.2022 11:14

Пето място на Европейското първенство по самбо зае дванадесетокласникът Марио Маринов от СУ „Димитър Благоев“ в Свищов. Първенството бе проведено в Нови сад и бе за кадети до 18-годишна възраст в категория до 79 кг. В него взеха участие борци от 29 държави.

Марио, чийто старши треньор е Севдан Златанов, участва в 3 битки, като в първата претърпя поражение от руснак, втората победи убедително испанец, а в сблъсъка с молдовец беше ощетен от съдията, което го раздели от медал.

Като национален шампион Марио пътува и се състезава с Българската федерация по самбо. За отличното му представяне в спортния календар през цялата година и на Европейското, той успява да се класира за Световното първенство по самбо, което ще се проведе на 15.10.2022 г. в Армения.