Вторник, 27 Сеп 2022

Елена Спорт

Валентин Пашов от Клуба по джудо „Ипон – 87“ се класира за Балканския шампионат

19.04.2022 15:13

На 17 април в град Гоце Делчев се проведе държавен личен шампионат по джудо за юноши младша възраст. Еленският Спортен клуб „Ипон - 87“ с треньор Иван Мирянов участва с четирима свои състезатели.

В конкуренцията на 30 джудисти, в категория до 46 кг Валентин Пашов завоюва сребърен медал. До приза той стигна след спечелени четири победи и само една загуба в последната,  пета среща. С това си отличие Валентин има правото да участва в Балканския шампионат.

Отново в много оспорвана надпревара, при 50-килограмовите Йордан Янакиев също изигра пет срещи – след три победи и две загуби сред 39 състезатели се класира на седмо място.

Много добро бе представянето на Станислав Иванов в категория до 46 кг и на Себахтин Хашимов в категория до 66 кг, които се класираха тринадесети.

Треньорът Иван Мирянов изказва своята благодарност към „Thracian Cliffs Golf Ahd SPA Resort“ в лицето на Александър Драмалийски за помощта и подкрепата, както и на борбените момчета от „Ипон – 87“, които със своя силен дух и мъжество донесоха поводи за гордост.