Сряда, 19 Oct 2022

Спорт

Отборът на КСР „Янтра” е трети в 24-часовия маратон „Кракра”

07.07.2020 21:59

Дебютантите на състезателна сцена Ангел Добрев и Янко Панев спечелиха трето място в отборното класиране на 14-часовия Feeder-Method маратон „Кракра”, като Добрев зае първо място в индивидуалното класиране.

Сравнително новата да спортния риболов надпревара се проведе на 3 и 4 юли на яз. „Върбица” край Перник. Участваха 14 отбора от по двама състезатели, които направиха 4 манша по 4 часа. Точките се отчитаха след всеки манш, а накрая при равенство на точките предимство имаше уловът.

В крайното отборно класиране победители са Feeder Team „Кракра” с 5 наказателни точки и улов от 80.430 кг. Втори са Fishing sport club 07 – 6 н.т. и 100.450 кг. Бронзовата купа спечелиха Ангел Добрев и Янко Панев, представящи горнооряховския Клуб по спортен риболов „Янтра”. Тяхното постижение е 7 н.т. и 94.170 кг.

В индивидуалното класиране най-добро постижение направи Ангел Добрев от КСР „Янтра”. Битката за първото място се реши от улова, тъй като четирима състезатели завършиха с 2 наказателни точки. При това равенство най-много риба хвана Добрев – 45.610 кг, което му отреди и победата. Втори е Илия Савов „Олимпик - Филстар 2002” – 2 н.т. и 45.360 кг. Следват Кристиян Кирилов Feeder Team "Кракра" – 2 н. т. и 45.110 кг. и Мариян Лозев Dinamit Baits Team – 2 н. т. и 43.960 кг.