Събота, 08 Oct 2022

С три медала се завърнаха каратистите на Митко Божанов от Национално първенство по киокушин

03.10.2019 09:44

На 29 септември 2019 г. във Велико Търново деца на възраст между 11 и 14 г. премериха сили в дисциплината кумите на Национално първенство по киокушин карате. Шестима състезатели от школата на сенпай Митко Божанов представиха град Свищов и клуб „Академик“. Трима от бойците бяха наградени с медали и грамоти.

Вицешампионска титла спечели Галена Димитрова. Останалите титли заслужиха Георги Николаев и Виктор Борисов. Тези състезатели бяха наградени с грамоти за трето място и донесоха по един бронзов медал за отбра.

Останалите състезатели от школата, които изучават най-твърдия стил карате, не достигнаха до почетната стълбичка. Това бяха Ясен Тодоров, Йоан Захариев и Иван Динев.

Следващото състезание по киокушин карате е Националното първенство за деца до 10 години, което ще се проведе в Нови пазар на 13 октомври.

От месец октомври в СУ „Николай Катранов“ стартира обучението по киокушин карате. Ръководител на курсовете ще е треньорът на медалистите - сенпай Митко Божанов.