Вторник, 04 Oct 2022

Осем трибойци на „Локомотив Олимп” спечелиха девет медала от Държавното на лег

05.06.2019 13:30

„Локомотив Олимп” даде заявка, че се връща сред най-добрите клубове по силов трибой, печелейки девет медала от втория кръг на Държавния лично-отборен шампионат. Вторият етап от първенството е за едно движение – вдигане от лег и се проведе в село Долище, Варненско.
„Локомотив Олимп” участва с 8 състезатели.
Дебют при юношите направи 13-годишният Илиян Бузов. В първото си състезание той спечели третото място в кат. 74 кг.
В същата категория, но при ветераните, баща му Евгени Бузов спечели златния медал след почти десетгодишно отсъствие от активния спорт.
При младежите клубът е с две втори места чрез Филип Александров в кат. 74 кг и Тодор Атанасов в кат. 83 кг.
Петя Петрова спечели два медала при жените. Тя е първа в състезанието с екипировка и втора без специален екип.
Иван Николов направи блестящо завръщане на подиума. Той е със златен медал при мъжете в кат. 74 кг.
Златен медал спечели и Ангел Атанасов в кат. 83 кг.
В кат. 120 кг. Петър Балабанов остана втори, заради контузия в рамото, която му попречи да се бори за златен медал.
На 22 юни състезателите на „Локомотив Олимп” ще участват в мемориален турнир в Хасково. Отново там ще е и третият кръг на Държавното първенство през септември. Целта ни сега е да влезем в петицата отборно, а догодина вече да се борим и за шампионската титла, обяви секретарят на клуба и на Федерацията Евгени Бузов.