Събота, 30 Юли 2022

28 отбора с 259 състезатели в 5 вида спорт участваха в Ученически игри 2022 в Горна Оряховица

27.04.2022 09:56

Приключи общинският етап от Ученически игри 2022 в Горна Оряховица. Включиха се 259 състезатели от 28 отбора в 5 вида спорт (футбол, хандбал, баскетбол, волейбол и тенис на маса). Участваха всички общински и държавни училища в Горна Оряховица без ПТГ „Васил Левски”.

Най-оспорвано беше футболното първенство при най-малките момчета 5 – 7 клас. Общински шампион с право да участва в областния кръг на игрите стана ОУ „Иван Вазов”, втори са момчетата от ОУ „Св. св. Кирил и Методий”, трети СУ „Георги Измирлиев”, а четвъртото място е за ОУ „Св. Паисий Хилендарски”.

При юношите 8 – 10 клас и 11 – 12 клас първото място е за отборите на ПГЛПИ „Буров”.

Момчетата на ОУ „Иван Вазов” спечелиха и първенството по баскетбол във възраст 5-7 клас. Момичетата на училището са първи в същата възраст.

При юношите 11-12 клас ПГЕЕ „Ломоносов” ще представя общината на областния етап.

В първенствата по тенис на маса победителите са три отбора на СУ „Георги Измирлиев” - за момчета 5-7 клас, девойки 8-10 клас и юноши 8-10 клас.

В хандбалните първенства СУ „Георги Измирлиев” спечели при момчетата, а ПГЕЕ „Ломоносов” ще участва в областния кръг с отбори при юноши 8-10 и 11-12 клас.

Момчетата на ОУ „Св. св. Кирил и Методий” са първи във волейболното първенство на момчетата, а отборите на СУ „Вичо Грънчаров” са победители в първенствата на девойки 8-10 клас и юноши 11-12 клас.

Победителите в общинския етап от Ученически игри се класират за областния етап, който обаче все още е под въпрос заради съдебните спорове между Министерството на спорта и Българска асоциация спорт за учащи. Когато двете страни се разберат, ще има дати за областни и национални финали.