Вторник, 27 Сеп 2022

„Локомотив” отстъпи на „Севлиево” с 0:1 у дома

05.03.2022 19:10

Горнооряховският „Локомотив” допусна втора домакинска загуба след подновяването на първенството в Северозападна трета лига. В третия пролетен кръг „железничарите” бяха домакин на един от лидерите в групата – „Севлиево”. Селекцията на Ферарио Спасов успя да вземе мача с гол на Християн Василев в 36-та минута.

Мачът започна равностойно, като играта се водеше предимно в централната част на терена. Домакините се опитваха предимно чрез центрирания да преодолеят защитата на „севлиевци”, но всичко приключваше пред наказателното поле и около него. В 36-та минута бърза контра отляво Християн Василев овладя и от малък ъгъл откри резултата за 0:1. През второто полувреме „черно-белите” се опитаха да обърнат събитията в своя полза, но момчетата на Ферарио Спасов успяха да опазят своята преднина и до промяна на резултата не се достигна.

„Локомотив” (ГО): Иван Петров, Мартин Минчев, Ивайло Тодоров, Ивайло Велчев, Андрей Тодоров, Емил Копаранов, Александър Узунов, Стефан Неделчев, Кристиян Райчев, Тодор Бакърджиев, Янислав Цачев.

В останалите срещи от кръга:

Левски 2007 (Левски) - Дреновец (Дреновец)  - 3:1; Ботев II (Враца) - Партизан (Червен бряг)  - 1:2; Бдин 1923 (Видин) - Павликени (Павликени)  - 2:0; Спартак (Плевен) - Академик (Свищов) -  2:1; ОФК Локомотив (Мездра) - Пещера (Галата) -  0:1; Вихър (Славяново) - Янтра (Полски Тръмбеш) - 0:0. Утре играят Етър ВТ II (Велико Търново) - Локомотив 1927 (Дряново).

След този кръг няма промяна в класирането в групата. „Спартак” (Плевен) води с 48 точки, „Севлиево” остава на второ място с 43, а трети са „Бдин” с 40. Четвъртото място е за „Вихър”, но отборът от Славяново е с мач по-малко. „Локо” е на пето място с 36 точки.