Вторник, 27 Сеп 2022

Хандбалният „Локомотив” победи „Добруджа” в отложен мач на „А” група

06.02.2022 19:19

В отложен мач от ХI кръг на елитната републиканска хандбална група горнооряховският „Локомотив” победи „Добруджа” (Добрич). В сп. зала „Никола Петров“ „железничарите” първи откриха и поведоха с 2:1. В следващите минути „добруджанци” заиграха по-концентрирано. Успяха да изравнят 4:4 и до средата на полувремето поведоха с 6:8. Домакините реагираха като ужилени. Заздравиха защитата, а в нападение реализираха положенията си. Постепенно наложиха волята си и осем минути преди края след изравняване 9:9 стигнаха до обрат. В оставащото време увеличиха преднината и се оттеглиха на почивката при резултат 15:11.

През втората част „локомотивци” не отстъпиха инициативата и поддържаха комфортна разлика. До последният съдийски сигнал добричките хандбалисти не успяха да се противопоставят и отстъпиха с 32:24 в края на двубоя.

След този кръг „Локомотив” запазва лидерството в класирането на „А” РХГ. Следващата седмица е домакин на шампиона „Шумен-61”.

„Локо”: Георги Маринов, Михаил Пенев, Исмет Хаджиев, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Тодор Калчев, Станислав Добрев, Емилиян Синигеров, Петър Николов, Николай Генов, Георги Стоянов, Георги Кръстев, Димитър Георгиев, Божидар Симеонов, Иван Петков.