Сряда, 28 Сеп 2022

Велико Търново Спорт

С два гола от съблекалнята „Левски” победи „Етър” на „Герена”

17.07.2021 21:33

„Етър“ отстъпи с 2:0 на „Левски“ в контрола, играна на стадион „Георги Аспарухов“. И двете попадения паднаха до 8-ата минута.

„Сините“ откриха в 6-ата минута, когато Цонев изведе Здравко Димитров отляво, той нахлу в наказателното поле и с хубав изстрел с левия крак прати топката в горния десен ъгъл на Анатоли Господинов за 1:0. Само след две минути този път Димитров подаде на Боби Цонев, който в наказателното поле реши да подава на свободния Марин Петков и той без проблем удвои.

Етърци постепенно изравниха играта и на два пъти можеха да изравнят. Първо в 16-ата минута Дани Младенов отдясно центрира към Кнежевич, който обаче бе изпреварен пред вратата от Папазов. После в 20-ата минута Ромеш Ивей открадна топката и напредна сам, като завърши райда си с удар, но младият вратар Андреев спаси. Малко по-късно в 25-ата минута Марин Петков от домакините отправи удар до гредата.

Етърци не се отказаха да атакуват и в 26-ата минута имаха претенции за дузпа. Ловре Кнежевич излезе в чудесна позиция и се забави, но след удара му топката срещна ръката на Папазов. Съдията Ивайло Ненков обаче даде знак играта да продължи. В 33-ата минута Апостолов пробва силен удар от дистанция, но вратарят Андреев спаси.

Втората част започна с дузпа в полза на „Левски“. Билал Бари спечели 11-метров наказателен удар при шпагат на Мариян Иванов. Зад топката застана Боби Цонев, който стреля в горната греда и пропусна да се разпише. Отново Боби Цонев с глава пропусна в 55-ата минута, а в 61-ата минута Господинов парира изстрел на Здравко Димитров. Опит за центриране на Кольо Станев мина до гредата. Галчев пък можеше да вкара за домакините.

Младият Кольо Станев на два пъти можеше да вкара поне почетен гол. В 71-ата минута той стреля, но след рикошет топката излезе в корнер. В 80-ата минута той направи чудесен пробив, който завърши с удар в сглобката на гредите. До края домакините имаха още една възможност, при която удар на Марин Петков от фаул бе спасен от Господинов.

„Левски“: Петър Андреев, Ивайло Найденов, Томислав Папазов, Георги Александров, Христофор Хубчев, Радослав Цонев, Борислав Цонев, Марин Петков, Мартин Петков, Здравко Димитров, Билал Бари (Николай Кръстев, Патрик-Габриел Галчев, Димитър Андонов, Антоан Стоянов, Денис Динев, Валери Божинов, Андриан Краев, Асен Митков).

„Етър“: Анатоли Господинов, Мариян Иванов, Хосе Кордоба, Атанас Кръстев, Здравко Илиев, Радослав Апостолов, Яни Пехливанов, Николас Фемиа, Ромеш Ивей, Даниел Младенов, Ловре Кнежевич (Христо Димитров, Юлиян Райков, Кристиян Кънчев, Николай Янков, Кольо Станев, Борислав Марков, Христо Марков, Калоян Митев, Мартин Петков).