Вторник, 17 Авг 2021

Шампионска титла подариха младежите на „Локо” за рождения ден на треньора си Йордан Димитров

16.05.2021 19:35

Хандбалистите до 19 г. на „Локомотив” спечелиха шампионската титла и направиха страхотен подарък за рождения ден на своя треньор Йордан Димитров.

В продължение на три дни в сп. зала на Първа езикова гимназия гр.Варна се проведе финалният турнир от шампионата на България за младежи. Осемте най-добри отбора бяха разделени в две предварителни групи. След жребий ХК „Спартак” (Варна), ХК „Локомотив” (Горна Оряховица), ХК”Шумен-61”(Шумен) и ХК „Раховец-2008” (Горна Оряховица) играха помежду си. В другия поток се състезаваха ХК „Фрегага” (Бургас), ХК „Локомотив” (Мездра), ХК „Полюс-ТМ (Плевен) и ХК „Добруджа (Добрич).

След три победи - над съгражданите с 25:18 (12:8), над шуменци с 26:24 (15:11) и над домакините с 27:17 (15:7) „локомотивци” оглавиха своята група. На полуфинала надиграха „фрегатите” с 26:15 (11:10) и се класираха за финала.

В последната среща „Локомотив” се изправи отново срещу „Спартак”. Любопитен факт в днешния ден излезе наяве за публиката, когато президентът на БФХ Росен Добрев поздрави треньорите на двата тима Пенко Златев и Йордан Димитров с рождените им дни. В този уникален мач учител и ученик този път бяха съперници в продължение на 60 минути.

Двата отбора сътвориха невероятен хандбален спектакъл с множество мъжки единоборства и обрати в резултата. Още след първият съдийски сигнал претендентите се хвърлиха в яростна битка за всяка топка и всеки гол. Полувремето премина на един дъх и завърши с минимална преднина за железничарите 8:7.

След почивката оборотите се вдигнаха. След гол следваше бърз център и след два – три паса топката се оплиташе в мрежата на противниковата врата. Агресия,скорост,бързина и желание за победа демонстрираха и двата отбора. Двадесет и осем секунди преди края при равен резултат 16:16 треньорът на гостите взе прекъсване на играта. Последва разиграване и след заучено положение гол във варненската врата. След бърз център, опитът за пробив беше спрян. В оставащите осем секунди горнооряховчани играха в намален състав. Защитата успя да отрази два удара и да опази резултата. След сирената за край на мача локомотивци хвърлиха във въздуха своя треньор в чест на поредната Шампионска титла.

При награждаването Николай Генов беше определен за най-добра дясна свръзка,а Михаел Иванов за най-добра лява свръзки и най-полезен състезател на турнира.

„Поздравявам момчетата за поредната шампионска титла. Поздравявам отбора на „Спартак” за сърцатата игра. Те бяха достоен съперник. Искам да поздравя моя наставник Пенко Златев, който днес също има рожден ден и юбилей 70 г.”, каза Йордан Димитров

„Локо”: Павел Павлов, Любен Иванов, Валентин Николов, Кристиян Йорданов, Георги Кръстев, Николай Генов, Златомир Колев, Валентин Василев, Никола Стоянов, Михаел Иванов, Стелян Димов, Николай Атрев.