Facebook   Youtube   RSS feed

Мартин Милев остави купата „Никола Петров” в Горна Оряховица

08-12-2018 0 1111

Снимка:

Купата „Никола Петров” остана в Горна Оряховица благодарение на Мартин Милев от СКБ „Локомотив”, който бе обявен за най-добрия борец на Международния турнир, с който Общината и Клуба по борба отбелязаха 145-та годишнина от рождението на най-великия борец на България. Мартин спечели битката в кат. 35 кг, а с това и приза, носещ името на Никола Петров.

130 млади борци от 25 клуба от три страни – България, Румъния и Македония, се включиха в турнира.

При най-леките в кат. 30 кг., където на тепиха се качиха 20 момчета, златният медал спечели Дилън Димитров от „Юнак Локомотив” – Русе. Втори е Айлин Османов от Сандрово, а бронзовите медали останаха за Езабер Костанцалъ от Езерче и Момчил Недялков от Горна Оряховица.

В кат. 32 кг златото е за Русу Валентин от Румъния, победил на финала Никола Сърнев от домакините. Бронзови медалисти са Иван Георгиев от Созопол и Бурак Бейти от Тутракан.

Мартин Николов от „Локомотив” спечели първото място в кат. 35 кг, побеждавайки на финала Тошко Петков от Златарица. Третите места са за Николай Ников от Сливен и Йоан Пеев от Берое.

Никола Колев от Русе е победител в кат. 38 кг. Среброто е за Тихомир Драгиев от „Берое”. Никола Стоянов от „Локомотив” и Тихомир Стоянов от Стара Загора стъпиха на третото място на почетната стълбичка.

В кат. 42 кг златото спечели македонецът Омер Мемеди. Сребърният медал също замина за Макезония, спечелен от Трим Исмаил. Бронзовите медали останаха за Йордан Маринов от Сандрово и Георги Николов от Горна Оряховица.

Още един златен медал спечелиха борците на Македония чрез Леонтрим Люмяни в кат. 47 кг. Той победи Румен Димов от клуб на Станка Златева от Сливен. Трети са Христо Петров от другия сливенски клуб и Ибрахим Илязов от Партизани.

Кат. 53 кг бе спечелена от борците на „Дан Колов” от Елена. Със златото е Мартин Стефанов, а втори е съотборникът му Любомир Лазаров. Трети са Русу Щефан от Румъния и Дамян Лазаров от Тутракан.

Ердал Шикри от „Черноморец” – Бургас спечели златото в кат. 59 кг. Втори е Иван Томчев от „Станка Златева”. Трети са Мартин Петков от Горна Оряховица и Александър Сърбинов от „Сливен”.

В кат. 66 кг Пламен Георгиев от „Черноморец” стана шампион, побеждавайки на финала Калоян Енчев от „Сливен”. Трети са Пламен Сидеров от Средец и Никола Петров от „Станка Златева”.

При най-тежките шампион е Петър Стефанов от Търговище. Втори е Мукит Боянов от „Сливен”. Бронзови медалисти са Божор Петрик от Румъния и Алпер Йонков от „Етър Виктори” – Велико Търново.

Купата за най-техничен състезател бе присъдена на Русу Валентин от Румъния. Леонтрим Люмяни от Македония бе обявен за най-резултатен състезател на турнира. Големият приз „Никола Петров” получи Мартин Милев от Горна Оряховица.