Събота, 04 Май 2024

„Локо“ победи „Павликени“ и дръпна с 14 точки на „Академик“ който направи само равен с „Дреновец“

20.04.2024 20:09

12-та победа като гост и общо 21-ва в този сезон на първенството на Северозападна трета лига постигна „Локомотив“, гостувайки на „Павликени“ в XXIII кръг.

Само един гол падна в областното дерби на кръга, но то бе достатъчно на „Локо“ да продължи победния си ход без загуба в това първенство. Голмайстор е отново голаджията Георги Колев, който се разписа още в 13-та минута на мача. Домакините изпуснаха дузпа във втората част и мачът завърши 1:0 за „Локомотив“.

В игра се връща титулярният вратар Венцислав Димитров, който изтърпя наказание за шест мача.

Цялата група на „Локо“ за гостуването в Павликени: Венцислав Димитров, Цветомир Иванов, Красен Трифонов, Янислав Цачев, Георги Колев, Николай Иванов, Христо Марков, Димитър Байдаков, Али Ахмед, Милен Савов, Кристиян Дечев, Кристиян Кънчев, Ростислав Данчев, Ивайло Тодоров, Божидар Сидеров, Иван Петров, Кристиян Райчев, Мартин Господинов.

В същото време „Академик“ (Свищов) успя да вземе само точка при гостуването си на „Дреновец“. Мачът приключи без голове при 0:0. Това дава 14 точки преднина на „Локомотив“ във временното класиране.