Вторник, 30 Апр 2024

Хандбалният „Локомотив“ взе победа в първия плейофен мач с „Осъм“

13.04.2024 19:42

Хандбалният „Локомотив” (Горна Оряховица) победи „Осъм” (Ловеч) с 28:27 (14:11) в първия плейофен мач от полуфиналната фаза на първенството.

В ДКС „Васил Левски” - Велико Търново двата отбора започнаха предпазливо и заложиха на сигурна игра. В началните минути гостите бяха по-концентрирани и до шестата минута поведоха с 0:4. Последва прекъсване за домакините, които коригираха играта си и до средата на полувремето изравниха 6:6. След 7:7 „локомотивци” отбелязаха серия от голове и до края на полувремето натрупаха преднина от три попадения 14:11.
Втората част започна с гол за домакините. Последваха силни минути за ловчанлии, които постепенно изравниха играта и резултата до 18:18 в 40-та мин. Нови попадения дадоха преднина на „железничарите” за 24:22. Пет минути преди края гостите отново изравниха 25:25. „Локомотивци” подобриха организацията в защита и не позволиха обрат. Напред вкараха нови три гола, а в защита допуснаха два. С един гол 28:27 горнооряховските хандбалисти се наложиха и поведоха с 1:0 победи в плейофната серия.

В събота, 20 април, „железничарите” гостуват за втория мач в Ловеч. Играе се до две победи от три мача.

„Шумен – 61“ поведе в другия полуфинален плейоф. Шампионите спечелиха с 34:22 първия си мас с „Фрегата“ (Бургас).
„Локо“:  Петър Николов, Павел Данаилов, Йордан Попов, Николай Генов, Георги Маринов, Любен Иванов, Румен Ангелов, Божидар Симеонов, Кристиян Стратиев, Любослав Димитров, Станислав Добрев, Стелян Димов, Тодор Калчев, Георги Кръстев.