Понеделник, 26 Сеп 2022

Хандбалният „Локомотив” постигна нова победа в първенството на „А” група, наложи се над адашите от Мездра

03.10.2021 11:56

Сблъсъкът на двата „Локомотива” от III кръг на „А” хандбална група завърши с победа на домакините от Горна Оряховица. Срещата се игра пред празни трибуни в спортна зала „Никола Петров” заради мерките срещу коронавируса.

ХК „Локомотив” (ГО) – ХК „Локомотив (Мездра) 36:28 (22:13)

Бърз и динамичен хандбал демонстрираха отборите още от самото начало на срещата.

Домакините първи откриха резултата. До 10-та минута наложиха надмощие, за което подсказа и резултата на таблото 8:4. До края на полувремето горнооряховските „локомотивци” не изпуснаха инициативата и се прибраха на почивката с преднина 22:13.

През втората част гостите вдигнаха оборотите и потърсиха обрата. Горнооряховчани умело се бранеха и след бързи контраатаки бележеха. Поддържаха комфортна разлика, достигнала в 40 минута десет гола 26:16. Това не пречупи мездренските хандбалисти. Те продължиха със скоростната игра, но успяха да стопят резултата до осем гола за крайното 36:28.

След този кръг „Локомотив” Горна Оряховица заема второ място в елитната хандбална група с 4 т. и среща по малко. В следващия мач „железничарите“ гостуват на шампиона „Шумен-61“.

„Локо”: Георги Маринов, Стефан Димитров, Любослав Димитров, Владислав Йоргов, Тодор Калчев, Петър Николов, Емилиян Синигеров, Николай Генов, Станислав Добрев, Димитър Георгиев, Георги Стоянов, Георги Кръстев, Божидар Симеонов, Иван Петков.