Сряда, 28 Сеп 2022

Велико Търново Спорт

„Етър“ разгроми „Марек“ с 6:0

23.08.2021 09:45

„Етър” разгроми „Марек” с 6:0, като между 55-ата и 90-ата минути етърци нанизаха шест безответни попадения с изключително силна игра, себераздаване и хъс за победа. Първите си голове в професионалния футбол вкараха „виолетовите” юноши Христо Марков и Кристиян Кънчев.

В отсъствието на контузените Дани Младенов, Яни Пехливанов и Атанас Кръстев се наложиха промени, като Мариян Иванов игра ляв бек, а в центъра на защитата бяха Кордоба и Дичев. След почивката пък на върха на атаката заигра Ромеш Ивей, а в игра влезе Фемиа и това бе ключов момент за спечелването на мача.

Първото полувреме не предложи много положения, като етърци атакуваха по-често, но липсваше завършващият голов пас в атака. В 4-ата минута Мартин Петков директно от корнер едва не вкара топката в мрежата. Удар на Ради Апостолов в 16-ата минута пък бе уловен от вратаря. В 34-ата минута Кнежевич проби отляво и центрира, но защитник изпревари двама етърци пред вратата. Гостите също поглеждаха напред, но най-добрата им атака бе в 35-ата минута, когато Евгени Илиев напредна отдясно и отправи прострелен пас пред голлинията.

Веселин Великов прати след почивката в центъра на атаката Ромеш Ивей. Етърци започнаха много напористо и за 45 минути буквално смачкаха противника. Постоянно владеене на топката, разнообразни атаки, красиви голове… Още в 46-ата минута Николай Янков центрира отдясно и след удар на Ивей и рикошет топката излезе в корнер. След изпълнението му Апостолов с глава стреля над гредата. В 49-ата минута Фемиа центрира от фаул и Мариян Иванов с глава прати топката в напречната греда. Малко след това Станев отдясно поднесе топката на празна врата на Ромеш Ивей, но той стреля над гредата.

Голът обаче се „печеше” и след 55-ата минута заваляха попадения. Ромеш Ивей се реваншира, като след бърза атака получи пас от Апостолов и с едно докосване прати топката в мрежата – 1:0. Само след 4 минути Ловре Кнежевич отляво проби и пусна към Ивей, който изведе Николас Фемиа. Аржентинецът много технично финтира и вратаря и вкара за 2:0.

Буквално всяка по-опасна атака на „Етър” започна да носи гол. В 69-ата минута Кнежевич намери Фемиа за 3:0. „Марек” съвсем рухна и в 78-ата минута Христо Димитров направи отличен пробив отдясно, като поднесе топката пред вратата на Христо Марков – 4:0. След подаване на Николай Дичев в 85-ата минута отново Фемиа стреля във вратата, а от гърба на Христо Димитров топката влезе в мрежата. В последната минута след центриране отдясно Кристиян Кънчев също опъна мрежата на гостите за крайното 6:0.

„Етър”: Анатоли Господинов, Здравко Илиев, Николай Дичев, Хосе Кордоба, Кольо Станев (74 Христо Марков), Мариян Иванов, Мартин Петков (45 Николас Фемиа), Радослав Апостолов (80 Борислав Марков), Николай Янков (66 Кристиян Кънчев), Ромеш Ивей, Ловре Кнежевич (74 Христо Димитров)./ сн. www.etarvt.bg