Facebook   Youtube   RSS feed

Два бронзови медала спечелиха борците на „Локомотив” от Държавното за юноши

23-04-2019 0 865

Снимка:

С куп здравословни проблеми се оказа отборът на „Локомотив” преди Държавния лично-отборен шампионат по свободна борба за юноши (18-20 години), който се проведе в Ловеч от 19 до 21 април. Въпреки това „локомотивци” завоюваха два бронзови медала чрез Йордан Попов и Ердал Сали.

129 състезатели от 35 клуба участваха в Шампионата. „Локомотив” беше с 4 борци.

Шампионът от зимното първенство в кат. 53 кг Йордан Попов този път трябваше да се задоволи с бронз. Съвсем неочаквано той тръгна с фал старт срещу Петко Петков от „Черноморец” (Бургас). Йордан водеше до средата на втората част, когато направи детинска грешка и позволи да бъде туширан. В следващата си среща той победи с технически туш Росен Николаев от „Етър Виктори”. На полуфинала отново водеше срещата и пак допусна да бъде победен в края. Схватката за 3-5 място отново изправи един срещу друг Йордан Попов и Петко Петков и този път горнооряховчанинът взе реванш и спечели бронзовия медал.

В кат. 65 кг трето място спечели Ердал Сали. И той започна със загуба от Иван Бадавров от Димитровград, който впоследствие стана шампион в категорията. Той изтегли Ердал до репешажите, където „локомотивецът” победи със 7:3 бившия си съотборник Никола Стоянов, който сега се бори за Димитровград. В мача за бронзовия медал Ердал тушира Митко Георгиев от НСА.

В същата категория Цанко Ганчев остана извън призовите места, след като загуби на старта от Павлин Ничев от Варна. Цанко също водеше почти до края, но една съвсем наивна грешка го лиши от победата и възможността да продължи напред.

Галин Ангелов остана на 7-мо място в кат. 74 кг заради контузия. Той тръгна с туш над Станислав Иванов от Казанлък. Във втората си схватка срещу Александър Димитров от Добрич той водеше с 5:1, когато получи тежка контузия в глезена и беше спрян от игра.

Имахме много проблеми преди това първенство. Цанко и Йордан бяха болни, Ердал и Галин – с контузии. Въпреки това момчетата стиснаха зъби и показаха характер. Те не успяха да покажат пълните си възможности този път, но нека са здрави и да продължат да се готвят упорито, резултатите ще дойдат, коментира треньорът на борците Николай Ганев.